Kā iemidzināt bērnu?
Bērns ilgi jāmidzina, neguļ savā gultiņā, raud un ceļas kājās vai arī tas prasa veselu mūžību, lai bērns iemigtu. Tas viss liek uzdot sev jautājumu – Kas kaiš manam bērnam? Kāpēc viņš negrib gulēt?
Daudzos vecākos vārds “miega treniņš” rada bailes vai apjukumu, jo tas jau izsenis tiek saistīts ar darbībām, kurās bērns tiek atstāts viens pats raudam, līdz viņš aizmieg (“atslēdzas”). Tam noteikti nav jābūt tā! Ir dažādas pieejas, kā palīdzēt bērnam iemigt. Viens no iejūtīgās miega metodes pamatprincipiem ir – kad bērns sāk raudāt, vecāki dodas pie viņa.
Ja bērns nespēj gulēt vai aizmigt pats, viņam ir nepieciešama pieaugušā palīdzība. Bērnam visā procesā tiek piedāvāts drošs atbalsts. Jārēķinās, ka rezultātus varēs redzēt tikpat labi kā pēc dažām naktīm, vai arī ilgākā laika periodā.
Iejūtīgā miega metode tiek balstīta drošās piesaistes teorijā un veicina cieņpilnas attiecības starp bērnu un pieaugušo. Tā ir ne tikai miega traucējumu risināšana, bet arī ģimenes kopējās labsajūtas uzlabošana – bērns jūtas izgulējies un apmierināts, vecāki ir vairāk atpūtušies un labākā noskaņojumā, viņiem atkal parādās “laiks sev”, palielinās savstarpējā tuvība.
Pētījumi rāda, ka gan zīdaiņiem, gan bērniem miegs un piesaiste ir abpusēji saistīti. Jo ciešāka un drošāka piesaiste ar pieaugušo, jo labāks bērna miegs.
Lai gūtu panākumus ar iejūtīgo miega metodi:
- Esi mierīgs, pacietīgs un cieņpilns
- Dienas laikā nodrošini bērnam pietiekami daudz maiguma, ēdienreižu un fiziskās tuvības
- Bērns sākotnēji var reaģēt ar raudāšanu, bet vecāku tuvība un atbalsts var palīdzēt viņam pierast pie jaunajiem aizmigšanas apstākļiem
- Noteikts ikdienas režīms ir ļoti svarīgs iejūtīgās miega metodes panākumiem
- Dažiem bērniem (līdz viena gada vecumam) pirms brokastīm var būt nepieciešama vēl viena ēdienreize (parasti ap 5-6 no rīta)
Izmanto iespēju un piesakies sarunai ar Miega Feju!